Використання Rheingold. Скидання індикатора ТО за станом


Денис Колісниченко (dkws.org.ua)

Буває так, що шнурок купили, Rheingold встановили, а що робити далі - незрозуміло. Така сама ситуація сталася і зі мною. Купив шнурок D-CAN, друг допоміг встановити Rheingold, показав, як прочитати та стерти помилки. І на цьому все.

Деякий час мене влаштовував і такий результат - не потрібно було витрачати час на поїздки в сервіс, і я сам міг скидати помилки. Але апетит приходить під час їжі та згодом захотілося більшого.

Докладного посібника з Rheingold не знайшов, тому доведеться заповнити цей простір самому. Зараз покажу, як скинути індикатор ТО за станом (колодки, олія, гальмівна рідина тощо). Сьогодні замінив передні колодки і потрібно було скинути індикатор ТО, щоб машина побачила заміну колодок та рідини, що охолоджує.

На рис. 1 – екран, в який потрапляєш під час перевірки машини – як правило, це перший етап діагностики. Як видно, зараз є 4 помилки у блоках IHKA, CAS та FRM. У IHKA у мене не працює датчик запотівання, у CAS висить незрозуміла помилка, причина якої мені не зрозуміла, у FRM – адаптивне світло (сподіваюся, скоро виправлю, блок вже куплений). Можна натиснути кнопку Показати накопичувач помилок і переглянути помилки, але цього не потрібно робити. Переходимо до Операції, Сервісні функції (рис. 2).


Рис. 1. Перевірка а/м


Рис. 2. Операції, Сервісні функції

Вибираємо пункт 05 Технічне обслуговування та огляд при передачі, натискаємо кнопку Запустити пошук. На екрані вибираємо Скидання індикатора ТО за станом (рис. 3) і знову натискаємо ту ж кнопку (Запустити пошук).


Рис. 3. Виберіть Скинути індикатор ТО за станом

На рівні 3 проробляємо те саме - вибір Скидання індикатора ТО за станом (CBS) і натискаємо кнопку Запустити пошук (рис. 4).


Рис. 4. Робимо те саме. Не зовсім зручно, чи не так?

Вибираємо ABL - Технічне обслуговування за станом, скидання, діагностичний протокол ключових слів та натискаємо Покази (рис. 5).


Рис. 5. Вибираємо ABL Далі вибираємо те, що потрібно скинути. У моєму випадку - це передні гальма та гальмівна рідина. Декілька варіантів вибрати не можна, тому будемо скидати по черзі (рис. 6).


Рис. 6. Виберіть Передні гальма та натисніть кнопку Продовжити

Після скидання ви повернетеся назад на екран, зображений на рис. 6. Тепер вибираємо іншу позицію – рис. 7 - і натискаємо кнопку Продовжити.


Рис. 7. Скидання гальмівної рідини Вибрані позиції скинуті (рис. 8).


Рис. 8. Скидання даних CBS виконано.

В принципі, на цьому все, але у мене при запуску машина нагадувала про майбутній огляд машини в серпні 2016 року, що трохи напружувало. Тому я обрав пункт Індикація огляду автомобіля, далі вибрав Деактивувати.


Рис. 9. Деактивація індикації огляду авто

Був це новий ікс, я б такого не зробив. А так машині вже 9 років і огляд та колупання в ній відбуваються набагато частіше, ніж показує індикатор огляду.

Ось тепер все. Якщо буде час і бажання, далі розповім про виклики функцій ЕБУ та параметри двигуна (DME).