Безкоштовна панель керування хостингом


Раніше ми розглянули кілька платних панелей керування. Вони, звичайно, хороші, але не кожен користувач бажає/може дозволити платну панель управління, тим більше, що є безліч безкоштовних адмінок.

Webmin

Webmin – повністю безкоштовна панель управління (ПУ), що входить до складу найпопулярніших дистрибутивів Linux. Для її встановлення навіть не доведеться підключати сторонні репозитарії.


Webmin

До переваг можна віднести простоту установки, зручний інтерфейс, русифікація "з коробки", при цьому панель не залежить від веб-сервера і може бути встановлена на сервер, що вже працює.

До недоліків можна віднести відсутність підтримки як такої, у більшості випадків все пройде нормально – якихось проблем не помічено. Другий недолік - дуже посередня русифікація, що й показано на ілюстрації вище.

VestaCP

Це досить популярна адмінка. Вона дуже зручна, русифікація на відміну Webmin, виконана повністю.


VestaCP

Переваги: простий та сучасний інтерфейс, готовність до роботи "з коробки". Недоліки: платна підтримка, платний файловий менеджер (3 долари на місяць або 50 доларів довічно), складнощі з установкою (вимагає установки на чистий сервер, на якому ще не встановлено програмне забезпечення у вигляді веб-сервера і т.д.).

ISPConfig

Безкоштовна адмінка з відкритими джерелами. ПУ ISPConfig дозволяє управляти кількома серверами, і навіть виконувати білінг клієнтів. Підійде як для індивідуальних проектів, так і для хостинг-серверів.


ISPConfig

Переваги: підходить для адміністрування кількох серверів, можливість білінгу, модульна структура.

Недоліки: складність установки.

Ajenti

Безкоштовна ПУ розробки Євгена Панькова. Розробник відмовився від підтримки Apache, віддавши перевагу веб-серверу nginx.


Ajenti

Переваги: зручний функціонал, модульна структура, зручний інтерфейс користувача.

Недоліки: немає підтримки Apache, складність налаштування

Рекомендації

Потрібно визначити, який продукт вибрати. Якщо інсталяція планується на щойно куплений сервер, де ще не встановлено ПЗ (в т.ч. веб-сервер), непоганим варіантом буде VestaCP. Це зручна та швидка панель управління зі зручним інтерфейсом. Так, вона не має безкоштовного файлового менеджера, але з цим можна миритися. ISPConfig не підходить для індивідуальних проектів. Для невеликого хостинг-сервера – чудовий вибір, але для одного VDS її функціонал буде надмірним. Та й складність установки говорить не на користь ISPConfig.

Ajenti - непогана і швидка адмінка, але вона не підійде користувачам, які віддали перевагу веб-серверу Apache. Якщо з тих чи інших причин вам потрібен Apache, цю панель можна одразу викреслювати зі списку претендентів.

Webmin хороша тим, що вона входить до складу будь-якого дистрибутива Linux і не прив'язується до веб-сервера. Іншими словами, встановити її досить легко. Однак її інтерфейс залишає бажати кращого і в наявності недостатньо хороша русифікація. Наш вибір – панель VestaCP. Якщо сервер вже налаштований, тоді найпростішим і універсальним варіантом буде Webmin.