Встановлення панелі керування Webmin


Далеко не завжди зручно адмініструвати систему за допомогою консолі. Багато фахівців воліють налаштовувати сервер та керувати ним за допомогою панелі керування з веб-інтерфейсом. У цій статті буде розглянута інша панель керування – Webmin.

Особливості Webmin

Панель Webmin, як і VestaCP, є безкоштовною (платні панелі ми не розглядаємо - адже встановлення такої панелі додасть зайвих витрат, а вони нікому не потрібні). Ось тільки якщо підтримка VestaCP платна, але вона є, то у Webmin підтримки як такої немає - ні платної, ні безкоштовної. Якщо у вас щось не вийшло, ви можете попросити допомоги на форумах спільноти Webmin. На щастя, будь-які складнощі з налаштуванням та використанням Webmin виникають рідко, тому не думаю, що вам колись доведеться познайомитися із спільнотою.

Можливості Webmin типові для панелі керування Linux-сервером: управління обліковими записами користувачів, налаштування служб і сервісів, створення поштових скриньок, моніторинг роботи системи. Webmin містить більше 500 різних скриптів, які можна використовувати для налаштування різних компонентів системи. Завдяки цим скриптам можливостей у Webmin буде більше, ніж у VestaCP, де деякі модулі, наприклад файловий менеджер, доведеться купувати (50 доларів довічно або 3 долари на місяць).

Установка Webmin

Установка Webmin у цій статті буде проводитись на віртуальний сервер, який працює під керуванням Ubuntu 16.04. Насамперед встановіть файловий менеджер mc, щоб було зручніше працювати, у тому числі змінювати вміст конфігураційних файлів. Підключіться до сервера по ssh і введіть команду (платформа xelent.cloud надає сервери з активованим обліковим записом root, тому команда sudo не потрібна):

apt-get install mc
Далі нам потрібно підключити репозитарій з webmin. Для цього відкрийте файл /etc/apt/sources.list і додайте до нього рядки:
deb https://download.webmin.com/download/repository sarge contrib
deb https://webmin.mirror.somersettechsolutions.co.uk/repository sarge contrib.


Мал. 1. Редагування /etc/apt/sources.list

Додайте GPG-ключ:

wget https://www.webmin.com/jcameron-key.asc
apt-key add jcameron-key.asc


Мал. 2. GPG-ключ встановлено

Залишилось оновити списки пакетів та встановити пакет webmin:

apt-get update
apt-get install webmin

Щоб веб-інтерфейс міг працювати безперешкодно, потрібно оновити правила брандмауера:

ufw allow 10000
Власне, на цьому все. Панель керування Webmin встановлена.

Вхід до Webmin

Запустіть браузер та введіть адресу:

https://ip_адреса_сервера:10000

Браузер повідомить, що сертифікат SSL не є довіреним (рис. 3), додайте відповідний виняток до браузера (рис. 4). Після цього ви побачите форму входу – використовуйте ім'я користувача та пароль з привілеями root (за замовчуванням – це користувач root, але може відрізнятися – все залежить від налаштувань панелі керування сервером вашого провайдера).


Мал. 3. Сертифікат не є довіреним


Мал. 4. Додаємо виключення безпеки


Мал. 5. Вхід до Webmin Основний екран Webmin зображений на рис. 6. Тепер ви можете розпочати керування своїм сервером за допомогою веб-інтерфейсу.


Мал. 6. Основний екран Webmin

За замовчуванням мова інтерфейсу – англійська. Русифікувати Webmin дуже просто. Зайдіть у конфігурацію самої панелі (мал. 7), виберіть розділ Language, далі - виберіть російську мову зі списку (мал. 8) та натисніть кнопку Change language. Після виконаних маніпуляцій мова буде змінена російською (рис. 9).


Мал. 7. Конфігурація панелі керування


Мал. 8. Вибираємо мову


Мал. 9. Панель управління русифікована

На цьому все. Панель керування Webmin повністю готова до роботи.